preLogo
Головна » Підготовка до весни
 

Підготовка до весни

Весняні поради

Весняно-літній сезон — найприємніший і найкомфортніший для водія і автомобіля. Це час подорожей до яких слід підготуватися заздалегідь та й загалом, більш насичене використання авто, адже сніг та ожеледиця позаду і настав час пікніків на природі і поїздок на великі відстані.

Холодна зима позаду і саме час переконатися, що ваш автомобіль готовий до нового сезону, адже регулярна турбота про авто допоможе підтримувати його постійно у відмінному стані.

Ми підготували основний перелік необхідних перевірок і робіт по системах та механізмах, які ви маєте перевірити, щоб бути спокійними за свою безпеку й комфорт:

Від правильного вибору часу заміни шин залежить термін експлуатації гуми та безпеки водія на дорозі, тому це питання є дуже важливим.

Досвідчені водії знають, що склад гуми для зимових та літніх шин дуже відрізняється, оскільки в різні пори року експлуатація шин відбувається в різних температурних діапазонах. Для літніх шин рекомендована «плюсова» температура експлуатації (вище +7 °С ). Відтак не слід використовувати зимову гуму при температурі вище +7 °C. Вона зроблена з м’яких сумішей і швидше зношується при вищій температурі.

Також літні шини відрізняються від зимових протекторами. У літніх шин протектори глибші, це дозволяє забезпечувати потрібне зчеплення з дорожнім покриттям. Найкраще зчеплення з дорогою гарантують шини з асиметричним малюнком. Чим більша глибина малюнка – тим краще буде вести себе автомобіль на мокрій дорозі. Також потрібно враховувати швидкість, з якою зазвичай їздить автомобіль. Чим вища швидкість, тим більшим зчепленням з дорогою повинна володіти гума.

При виборі шин на літо, враховуйте типорозмір: він повинен відповідати стандартам виробника для даного автомобіля. Пам’ятайте, що для літа краще підійдуть широкі шини, а для зими — вузькі.

Важливий момент — шини, встановлені на диску, мають бути збалансовані, тоді вони прослужать довше.  Також необхідно перевірити тиск в шинах.

Ще одна рекомендація: обов’язково ставте на одну вісь однакові шини. А краще не економити на безпеці і придбати весь комплект шин.

Для того, щоб зимова гума вам справно служила і на наступний холодний сезон, необхідно щоб було створені всі умови для її правильного зберігання. Ви можете не хвилюватись куди подіти зимову гуму після того, як поміняли її на літню — в Автограді функціонує шинний готель! У ньому ваш комплект зимових шин перебуватиме у спеціально обладнаному для цих цілей приміщенні і буде надійно зберігатися до зими. Вартість розміщення 1 шини — 0,25 грн/добу.

В першу чергу найпростішим та найголовнішим нагадуванням автомобілістам на початку весни буде проведення ретельної мийка кузова. Ця процедура попередить такі негативні наслідки зими, як пошкодження лакофарбового покриття та корозію.

Потрібно помити днище і колісні арки, де надовго можуть затриматися бруд і сіль із зимових доріг. Також варто ретельно промити радіатори кондиціонера і системи охолодження. Не завадить і акуратна мийка двигуна та підкапотного простору, адже бруд, який осів, може порушувати теплообмін силового агрегату і порушувати ізоляційні властивості приладів електрообладнання.

Також необхідно вділити увагу і салону авто: зібрати всі килимки, почистити і просушити покриття підлоги.

Ходова частина автомобіля зимою постійно перебуває у вкрай агресивному середовищі. Вічні супутники зими — сильні опади, перепади температур, ожеледь, вибоїни на дорогах — стають серйозним випробуванням для підвіски авто. Це викликає корозію металевих деталей, руйнування гумових виробів, від ударів утворюються тріщини, куди проникає волога тощо.

Тому після закінчення холодного сезону потрібно провести ретельну перевірку ходової частини автомобіля на предмет тріщин та іншої деформації.

Також необхідно перевірити стан антикорозійного покриття днища. Антикорозійний захист є важливим моментом, особливо після зимових доріг, посипаних сіллю. Необхідно ретельно оглянути моторний відсік, перевірити кількість масла, при необхідності додати його.

Комплексна діагностика підвіски, яку висококваліфіковані фахівці сервісних центрів проводять на сучасному обладнанні, включає перевірку стану:

• амортизаторів;

• кульових опор;

• рульових тяг і наконечників;

• сайлентблоків і втулок стабілізаторів;

• підшипників;

• гальмівної системи (дисків, колодок, шлангів);

• стійок стабілізатора;

• шарнірів рівних кутових швидкостей;

• вихлопної системи.

Під час зимового періоду гальмівна система відчувала великі навантаження, тому власники автомобілів повинні перевірити її стан на предмет протікання рідин, стану трубок, дисків, прокладок. Гальмівна система повинна працювати з однаковою інтенсивністю у всіх 4 колесах.

 Незалежно від сезонів і умов експлуатації необхідно регулярно (не рідше 1 разу на місяць) перевіряти рівень всіх рідин: масла в двигуні, коробці передач, рульовій рейці, рівень гальмівної рідини, антифризу або тосолу. При виявленні нестачі, долити, при чому бажано саме ту рідину, тієї ж марки і кольору з тими ж характеристиками, що і була залита раніше.

При перевірці рідин необхідно приділити увагу кольору і консистенції. Так, наприклад, якщо в систему охолодження був залитий тосол синього кольору, а при перевірці виявилося, що в двигуну знаходиться коричнева рідина, необхідно повністю замінити охолоджуючу рідину, попередньо промивши систему спеціальними присадками.

Також варто звернути увагу на паливну систему автомобіля, адже взимку паливо відрізняється більшою забрудненістю, ніж у літній період. В ідеалі щовесни необхідно промивати паливний бак автомобіля і всю паливну систему, але внаслідок того, що ця процедура займає багато часу і дорого коштує, то варто хоча б поміняти паливний фільтр.

Відкоригований кут нахилу фар — важливий момент в автомобілі. Слід перевірити кут фар на спеціальному приладі, а також при необхідності замінити лампочки.

Склоочисники вітрового скла і омивачі часто неправильно розцінюються як одна з найменш важливих частин автомобіля. Наша безпека залежить від якості видимості, тому рекомендується замінювати склоочисники кожні 6 місяців або 30 000 км. пробігу.

Функціональні можливості омивачів теж повинні бути перевірені. Система вприскування повинна завжди бути заповнена підходящою сумішшю води і рекомендованої рідини.

Перед початком сезону рекомендуємо перевірити стан акумуляторних батарей: вони повинні бути заряджені і прочищені.

Навесні дороги знаходяться не в найкращому стані. Для безпечної експлуатації автомобіля необхідно перевірити стан амортизаторів.

Вміст акордеона

Продовжуючи тему підготовки автомобіля до весняно-літнього періоду, хочемо наголосити на важливій, навіть життєво-необхідній  процедурі, якою дуже часто нехтують автомобілісти.

Встановлені в автомобілях кондиціонери, як і всі інші системи, вимагають сезонного обслуговування. Як правило, воно полягає в заміні фільтрів, заправленню й регулюванню кондиціонера. Якщо ви не хочете залишитися у спеку без охолодження, краще витратити якийсь час і на ці процедури.

Також варто наголосити на важливості антибактеріальної обробки кондиціонера.

Протягом зими, коли кондиціонер не експлуатується, в системі кондиціонування накопичуються різні бактерії, які стають  причиною виникнення неприємних запахів, шкідливих бактерій і навіть серйозних захворювань, таких як легіонельоз та туберкульоз. Ці хвороби уражають  легені та дуже важко лікуються.

Тому фахівці Автограду рекомендують не рідше, ніж 1 раз на рік робити антибактеріальну обробку кондиціонера, яка очистить та продезинфікує всю систему кондиціонування автомобіля, а також видалить неприємні запахи, прілість та плісняву.

TOP

Контакти салонів та сервісу:

  • Volkswagen, SKODA, SEAT: +38 (067) 360-25-33, 0800 30 46 06
  • Honda – +38 (067) 593-66-26; +38 (067) 593-68-3
  • Renault: +38 (067) 362-43-27, 0800 30 46 02
  • Nissan: +38 (067) 362-43-32, 0800 30 46 09
  • Fiat: +38 (067) 593-68-34
  • Bosch Service: +38 (067) 593-66-82; +380675936799
  • Hyundai: +38 (067) 230-04-19
  • Ел.пошта: marketing@ve.com.ua