preLogo
Головна » Підготовка до зими
 

Підготовка до зими

Коли листя на деревах змінило свій колір, світловий день помітно зменшився, а зниження температури повітря нагадує про наближення холодів, кожен дбайливий автомобіліст починає готувати свого «залізного коня» до зимового періоду.

Зима — дуже складний час для експлуатації автомобіля, коли можуть проявитись його слабкі місця в найбільш непідходящий момент й до того ж завдати непередбачених проблем і додаткових витрат.

Відтак підготовка автомобіля до зими є невід’ємною і обов’язковою частиною його безаварійної експлуатації.

Що ця підготовка має включати?

Автоград нагадує про послідовність кроків по підготовці автомобіля до зими.

У першу чергу під час підготовки до зими особливої уваги потребує гальмівна система автомобіля. Пам’ятайте, що безпосередньо від неї залежить ваше життя і здоров’я.

Внаслідок багатьох причин гальмування взимку може відбуватись із значним запізненням, а якщо, плюс до всього, почнуть підводити гальма, то з таким автомобілем на дорозі може бути дуже багато клопоту.

Перед початком зимового сезону краще замінити гальмівні колодки, навіть якщо вони не повністю зношені. Якщо при заміні колодок виявиться, що стан гальмівних циліндрів далеко не ідеальний (якщо на них видно сліди гальмівної рідини), то швидше за все у них зношені манжети і взимку вони можуть потекти — це призведе до відмови гальм.

Слід також пам’ятати, що гальмівна рідина гігроскопічна, тобто вбирає в себе вологу, і в процесі використання втрачає свої властивості і потребує періодичної заміни. За рекомендаціями її варто міняти не рідше, ніж раз на 2 роки.

Через те, що гальмівна система автомобіля є основною системою безпеки, а сучасні автомобілі оснащуються електронними системами (ABS, ESP і т.д.), ремонт і обслуговування їх в «гаражних» умовах не тільки не рекомендується, а й категорично не допускається.

Найкраще ці процедури довірити кваліфікованим фахівцям сервісних центрів, які всі роботи з гальмівною системою вашого автомобіля проведуть за технологією заводу-виробника з використанням спеціального інструменту та обладнання.

Одним із обов’язкових елементів при підготовці авто до зими є зміна гуми з літньої на зимову. Не секрет, що добрі зимові шини — запорука безпечної їзди.

Більше того, якщо ви не «перевзуєтесь» вчасно в зимову гуму, автомобіль буде поводитись на дорозі, вкритою снігом та льодом, непередбачувано. Адже зима — це й постійні замети, і пробуксовка на складних ділянках, і збільшення гальмівного шляху в кілька разів та багато інших неприємностей.

Ось кілька порад , які допоможуть обрати зимові шини:

  • Взимку не бажано їздити на всесезонних шинах. Вони позначаються як AW і AS (Any Weather – «Будь-яка погода» і All Seasons — «Всі сезони»). Незважаючи на маркування, всесезонні шини підходять для теплих і малосніжних зим. Для наших морозних зим краще використовувати спеціальні шини з індексами Winter (W) («Зима»), M+S (Mud+Snow -«Бруд+Сніг»). При використанні такої гуми автомобіль на зимовій дорозі буде стійким, а їзда комфортною і безпечною.
  • Часто постає питання про використання шипованої гуми. Для початку необхідно визначитися з маршрутами руху. Якщо найчастіше ви знаходитесь в межах міста на очищених і посипаних сіллю дорогах, то використання шипованих шин для вас не є раціональним, в той час як для їзди по засніжених трасах кращим рішенням буде саме шипована гума. Важливим фактором є те, що сучасні зимові шини на слизькій дорозі поводять себе не гірше від шипованих, тому вибір за вами.
  • Основною помилкою автомобілістів є те, що при заміні шин на зимові,  встановлюють їх тільки на одну провідну вісь. Це робити категорично забороняється, оскільки передня та задня вісь значно відрізняються за коефіцієнтами зчеплення — це може призвести до непередбачуваних наслідків, автомобіль стає нестійким при гальмуванні. Бажано також мати повнорозмірну запаску із зимовою гумою.
  • Перед заміною шин рекомендується перевірити стан кутів розвалу і сходження коліс автомобіля. Порушення даних параметрів, встановлених заводом-виробником, призводить до передчасного зносу шин. Перевірку та регулювання кутів розвалу і сходження коліс найкраще проводити на спеціалізованому обладнанні офіційних сервісних центрів.
  • Після заміни гуми необхідно дотримуватись умов і правил зберігання шин, щоб вони прослужили вам встановлений термін. Адже при порушенні умов зберігання навіть найякісніша і дорога гума може потріскатися або деформуватися.
  • Пам’ятайте, що проводити шиномонтаж найкраще ще до першого снігу та ожеледиці. Заміну комплекту шин рекомендується проводити при середній температурі близько +7 °С.

Ви можете не хвилюватись куди подіти літню гуму після того, як поміняли її на зимову — в Автограді функціонує шинний готель! У ньому ваш комплект літніх шин перебуватиме у спеціально обладнаному для цих цілей приміщенні і буде надійно зберігатися до весни.

Рух автомобіля по дорогах з ямами і вибоїнами згубно позначаються на стані підвіски і рульового управління автомобіля, а якщо все це ускладнюється ще й наявністю снігового або льодового покриття, то амортизатори, які «потекли», «розбиті» сайлентблоки важелів, кульові опори і наконечники рульових тяг за поганих дорожніх умов нерідко призводять до втрати управління і дуже негативних наслідків.

Тому перевірка стану підвіски і рульового управління автомобіля разом з гальмівною системою є дуже важливою процедурою під час підготовки до зими.

Не варто забувати, що амортизатори, важелі підвіски, гальма, колеса працюють, труться, котяться взимку на крижаному вітрі і зношуються набагато сильніше, ніж влітку. Зима «з’їдає» автомобіль разів у п’ять інтенсивніше, ніж літо. А якщо вони вже зношені?

Не позаздриш водієві, якого доля змусила займатися ходовою частиною на холоді – задоволення від цих дій він точно не отримає. Щоб уникнути подібних ситуацій найкраще доручити турботу про стан ходової частини автомобіля кваліфікованим фахівцям сервісного центру, які не тільки проведуть кваліфіковану заміну зношених деталей, але і дадуть гарантію на нові деталі, встановлені на ваш автомобіль.

Двигун — серце автомобіля. Часто взимку запуск холодного двигуна стає гострою проблемою для кожного автолюбителя. Розберемося з причинами цієї недуги: загусло в мороз масло (ускладнює рух колінчастого валу), слабке випаровування бензину або згущення (парафінування) дизельного палива, слабка продуктивність роботи свічок запалювання (розжарювання) і т.д.

Підготовку двигуна до зимової експлуатації найкраще почати із заміни масла. Потрібно враховувати те, що моторне масло, крім змазування поверхонь тертя під час роботи двигуна, змиває з них продукти корозії, тертя і горіння, використовує наявні в ньому присадки для зменшення зносу деталей двигуна і з часом використання втрачає свої змащувальні і захисні властивості.

Якщо з останньої заміни масла пройшло більше 2/3 встановленого терміну, а зима вже не за горами — масло потрібно міняти тому, що в’язкість такої олії (через наявність у ньому продуктів корозії і сажі) збільшиться і при низьких температурах загусне до такого стану, що ускладнить роботу колінчастого валу. Одночасно із заміною масла замінюємо і фільтр.

В обов’язковому порядку рекомендується перевірити приводні ремені. Якщо є надриви і тріщини або сліди масла, то потрібно терміново замінити на нові. Перевірте їх натяг. Від роботи генератора багато в чому буде залежати підзарядка акумуляторної батареї та й функціонування всієї системи електрообладнання в цілому.

Високовольтні дроти напередодні зимового сезону бажано замінити. Особливо важливим є те, що неприпустимо використовувати дроти, які не пройшли тест на пробій на спеціальному діагностичному обладнанні на спеціалізованому СТО. Свічки запалювання також краще замінити на нові. Старі свічки, якщо вони не наїздили визначених з інструкцією кілометрів, не викидайте. Вони вам ще можуть послужити в наступному теплому сезоні.

На дизельних двигунах встановлені свічки розжарювання, несправність або низька продуктивність їхньої роботи зведуть нанівець всі зусилля завести дизельний двигун при температурі нижче 0 С.

У системі охолодження автомобіля рекомендується використовувати тип і концентрацію охолоджуючої рідини (тосол), яку рекомендує для використання завод-виробник. Внаслідок того, що змазування тертьових елементів водяного насоса відбувається за рахунок вмісту в тосолі достатньої кількості гліцерину.

Якщо концентрація охолоджуючої рідини низька — це може призвести до виходу з ладу водяного насоса, а при низьких температурах — до «розморожування» блоку двигуна.

Для уникнення подібних наслідків охолоджуючу рідину низької концентрації потрібно замінити, а якщо автомобіль старше 5-7 років, перед заправкою систему охолодження бажано промити. Перевірити концентрацію охолоджуючої рідини можна за допомогою спеціального обладнання на спеціалізованому СТО.

Акумулятор відіграє велику роль у зимовий період експлуатації і може приємно радувати свого власника, або, навпаки, завдавати багато проблем і турбот. Не повністю заряджений акумулятор допоможе абсолютно спокійно завести автомобіль влітку, але може змусити вас скористатися громадським транспортом взимку.

Перевірка та обслуговування, а при необхідності заміна акумулятора, дуже важливі при переході на зимовий період експлуатації. Якщо батарея обслуговується, перевіряємо щільність електроліту, вона повинна бути в межах 1270-1280 кг/м3 не обслуговується, потрібно заміряти вилкою навантаження його ємність, якщо ємність знизилася більше, ніж на 30% — прийшла пора для заміни. У середньому акумулятор коштує міняти не рідше, ніж раз на 3 роки.

На сьогодні з вибором акумулятора ніяких проблем бути не повинно. На ринках і в магазинах в широкому асортименті представлені стартерні батареї з різними параметрами, різних виробників, різної цінової категорії. Деякі автолюбителі при виборі акумулятора намагаються встановити батарею більшої потужності, ніж передбачено заводом-виробником. Це дуже недобре як для генератора авто (додаткове навантаження при заряді), так і для нової АКБ (не повністю заряджається, що скорочує термін служби).

Купувати АКБ краще в спеціалізованому сервісному центрі, де фахівці не тільки підберуть для вашого автомобіля саме той акумулятор, який рекомендований заводом-виробником і безкоштовно встановлять на автомобіль, але і дадуть повну гарантію на безаварійну його експлуатацію. Пам’ятайте! Від працездатності акумулятора в першу чергу буде залежати запуск двигуна в холодну погоду. Якщо ви вирішили заощадити на заміні акумулятора, запасіться проводами для «прикурювання», швидше за все вони не раз вам зможуть стати в нагоді взимку.

Не забудьте про перевірку стану всіх внутрішніх і зовнішніх електроприладів, в разі необхідності потрібно провести регулювання фар. Регулювання фар найкраще проводити на СТО за допомогою спеціалізованого обладнання. Лампочки, які сяють тьмяно, потрібно замінити. Взимку світлого часу й так мало та й ще постійно йдуть снігопади, які значно погіршують видимість на дорозі.

Сніг, лід, сльота, бруд, посипані сіллю та іншими хімікатами дороги — справжнє випробування для кузова вашого автомобіля. Саме в зимовий період на кузові найчастіше з’являється корозія, тому мити машину взимку також потрібно, звертаючи особливу увагу на арки коліс і бризковики.

Мийку автомобіля взимку краще проводити на спеціалізованих постах. Щоб уникнути після автомийки деяких проблем, скористайтесь кількома простими корисними порадами:

  • Виїжджаючи з автомийки, просушіть гальмівні диски, зробивши кілька інтенсивних гальмувань, щоб вода, що потрапила в гальмівні колодки, за ніч не замерзла і не заблокувала їх.
  • Після мийки обробіть ущільнювачі дверей, дверні петлі, личинки дверних замків і самі замки будь-яким водовідштовхувальним засобом щоб уберегти їх від замерзання.

Гарна оглядовість — невід’ємний елемент безпеки і комфорту. Варто приділити увагу роботі склоочисників, склоомивача, системам обдування і обігріву скла. Якщо двірники зносилися, скло погано очищається, залишаються розводи, бруд, відповідно безпека дорожнього руху на такому автомобілеві знаходиться під загрозою. Як правило, двірники потрібно змінювати кожного разу при переході з весняно-літнього на осінньо-зимовий сезони і навпаки.

Заміну рідини склоомивача з літньою на морозостійку слід провести своєчасно. Неуважність та відкладання «на потім» можуть призвести до непередбачених витрат: вивести з ладу насос, закупорити шланги та інші елементи системи.

Не рекомендується в якості рідини для склоомивача використовувати рідини невідомого походження, придбані не в спеціалізованих магазинах. Застосування подібних рідин, як правило, призводить до пошкодження гумових елементів щіток склоочисників, ущільнювачів вітрового скла і лакофарбового покриття кузова автомобіля.

Існує величезна кількість різних варіантів килимків в салон і багажник (гумові, текстильні, комбіновані). Але в холодну пору року більш практично використовувати поліуретанові килимки. Вони не пропускають води, і, на відміну від гумових, не «дубіють» на морозі. Використовуйте взимку в салоні автомобіля килимки з високими бортами, якщо в них потрапить брудна вода, то можна почекати поки вона застигне і легко витрусити лід.

  • Щітка для очищення від снігу та скребок для скла — елементи, якими доведеться користуватися майже кожен день. Не варто економити на їх купівлі, беріть скребок ширший, з міцної пластмаси і щітку, якою найшвидше та найзручніше можна змести сніг з усього авто. Не використовуйте щітки з жорсткою щетиною — можна подряпати фарбу.
  • Сервісна хімія — річ потрібна й корисна. Розморожувач дверних замків і вітрового скла, рідина для бачка склоомивача і мастило для гальмівної системи, захисні поліролі та інші приємні дрібниці здатні значною мірою допомогти в експлуатації автомобіля взимку.
  • Металева лопата може виявитися надзвичайно корисною при відкопуванні авто зі снігу, пластмасові совки не завжди зможуть допомогти, тому що при сильних морозах вони ламаються та й використовувати лопату з довгою ручкою набагато зручніше. Не зайвими в багажнику автомобіля будуть туристична сокирка і акумуляторний ліхтарик.
  • Невеликий туристичний килимок може допомогти при буксуванні авто — можна підкласти під колеса. На нього можна стати колінами при відкопуванні, в крайньому випадку він може використовуватися як додаткова теплоізоляція двигуна і радіатора. Варто пам’ятати, що перехід на зимовий режим експлуатації включає не тільки технічну підготовку автомобіля. Зима вимагає від водія коригування стилю водіння, більш акуратного використання гальм і підвищення загальної уваги до ситуації на проїжджій частині.
  • Корисні поради та рекомендації по темі акумуляторних батарей
  • Покрокові інструкції, зрозумілі кожному
  • Відеоролики для перегляду на ПК і мобільних пристроях
Ви випадково забули вимкнути фари і вранці на вас чекав повністю розряджений акумулятор. Або, можливо, ви не можете завести автомобіль на морозі, тому змушені використовувати мобільний зарядний пристрій. Такі незручності можуть стати серйозним випробуванням, особливо взимку. Компанія Bosch створила відеоролики, покликані допомогти вам вирішити ці проблеми. У кожному з відео в доступній формі даються відповіді на питання про правильне зберігання і коректний підбір акумулятора. Відеокліпи про заміну акумулятора або про процес «прикурювання» супроводжуються покроковими інструкціями з жартівливим голосом за кадром. Цікава і корисна інформація представлена в такому вигляді, що буде зрозуміла людині без спеціальної технічної освіти. Ролики завжди доступні для перегляду на всіх пристроях з підключенням до Інтернету.
1 . Азбука АКБ: Чому акумулятор Bosch — саме те, що мені потрібно

2 . Азбука АКБ: Який акумулятор Bosch потрібен мені?

3 . Азбука АКБ: Як правильно замінити акумулятор?

4 . Азбука АКБ: Як «прикурити» акумулятор?

5 . Азбука АКБ: Як мені правильно зберігати акумулятор

Малогабаритні, легкі й компактні завдяки високій питомій потужності!

  • Високий коефіцієнт корисної дії на рівні 80%
  • Максимально низький рівень шуму
  • Глобальний масштаб виробництва з адаптацією до локальних вимогам

Випуск нової серії генераторів Bosch — ще одне свідчення зростаючої популярності легких і компактних комплектуючих автомобілів. За словами д-ра Ульріха Кіршнера, керівника підрозділу Bosch Starter Motors and Generators, «в генераторах серії Power Density Line (PL) технології, які довели свою ефективність, поєднуються з інноваційними розробками». Розробивши новий спосіб пресування обмотки статора, інженери Bosch досягли безпрецедентно високої питомої потужності, але при цьому значно скоротили кількість міді, необхідної для виробництва одного генератора. «Серія генераторів PL відповідає всім вимогам передових і високотехнологічних автовиробників», — додає пан Кіршнер.

Початок виробництва генераторів серії PL запланований на 2014 рік. Нова серія буде включати в себе пристрої потужністю від 1,5 до 3 кВт.

Екологічна безпека і висока ефективність

Виключно висока питома потужність генераторів серії PL дозволяє легко встановлювати їх в руховому відсіку навіть при максимально щільному компонуванні. Діаметр генераторів залежно від моделі складає від 134 до 144 мм, а сила струму — 130 і 250 А при швидкості обертання двигуна близько 2000 об/хв. Всі моделі здатні витримувати температури до 125 °C, типові для рухового відсіку автомобіля.

Низьке споживання палива і скорочення викидів CO2

Продуктивність нової лінійки PL не поступається показникам вироблених Bosch генераторів серії Efficiency Line. ККД в межах від 76 до 80% може досягатися завдяки використанню високоефективних діодів (HED) або синхронних випрямлячів (SAR), доступних в якості додаткових опцій. Ці рішення дозволяють знизити обсяг механічної енергії, необхідний генератору для забезпечення роботи всіх електроспоживачів в автомобілі. Високий ККД генератора і більш низька вага в порівнянні з вживаними сьогодні моделями (вага знижений на 10 %) дозволять автовиробникам додатково знизити витрату палива і викиди CO2.

Оснащення блоку управління генератора аналоговим або цифровим інтерфейсом зв’язку, наприклад, локальною мережею стандарту LIN (Local Interconnected Network), робить можливим впровадження інтелектуальних функцій, здатних збільшити обсяг електроенергії, яка генерується, коли автомобіль рухається за інерцією. Таким чином, додаткова економія палива може скласти до 2%.

Неймовірно низький рівень шуму

Для виробників автомобілів преміум-класу питання зниження рівня шуму, який чути в салоні, має першорядне значення. І в цьому відношенні нова серія генераторів PL володіє цілим рядом конструктивних переваг перед своїми попередниками. Так, використання п’ятифазової обгортки значно послаблює магнітний шум, особливо коли двигун працює на малих обертах. У свою чергу, аеродинамічний шум на високих оборотах був знижений практично вдвічі завдяки зміні конструкції вентилятора охолодження генератора.

Доступність у всьому світі з моменту запуску виробництва

У Європі та Азії виробництво нових генераторів стартує на початку 2014 року, а через деякий час вони будуть випускатися і в Північній Америці. Такий графік повною мірою відповідає тенденції до створення уніфікованих автомобільних платформ і їх подальшої адаптації для місцевих ринків. У кожній з країн адаптацією функціоналу генераторів під локальні вимоги займатиметься місцеве представництво Bosch. Такий підхід дозволить Bosch забезпечити своїх клієнтів по всьому світу продуктами, які відповідають найвищим стандартам якості, але при цьому відповідають вимогам і потребам автомобільного ринку кожної окремо взятої країни.

TOP

Контакти салонів та сервісу:

  • Volkswagen, SKODA, SEAT: +38 (067) 360-25-33, 0800 30 46 06
  • Honda – +38 (067) 593-66-26; +38 (067) 593-68-3
  • Renault: +38 (067) 362-43-27, 0800 30 46 02
  • Nissan: +38 (067) 362-43-32, 0800 30 46 09
  • Fiat: +38 (067) 593-68-34
  • Bosch Service: +38 (067) 593-66-82; +380675936799
  • Hyundai: +38 (067) 230-04-19
  • Ел.пошта: marketing@ve.com.ua